سوالات متداول

با توجه به این که شرایط زندگی نسبت به گذشته دچار تغییرات بسیاری شده است و بسیاری از مسائل مانند آب و هوا و آلودگی آن ، تغییر تغذیه در افراد ، استفاده از از مواد آرایشی مو و… افزایش یافته است بسیاری از مشکلات را با خود به همراه آورده است به گونه ای که امروزه افراد با بیماری های بیشتری نسبت به گذشته دست و پنجه نرم می کنند. هنگام توقف رشد مو ، به مرور مو دچار ریزش شده و پس از دوران کم پشتی به طاسی می انجامد. تکنیک کاشت مو یکی از روش هایی است که برای افرادی که به موقع جلوی ریزش موی خود را نگرفته اند می تواند کار آمد باشد تا مجددا موهای از دست رفته خود را بازگردانند. 

 

موهای اکثر خانم های ایرانی بشدت تیره و ضخیم است یعنی درصد پیگمنت های آبی و قرمز در اینگونه موها بشدت بالاس .هرچقدر رنگ مو تیره باشد درصد پیگمنت آبی و قرمز در آن مو بیشتر است‌‌.وقتی که شما بدون دکلره کردن مو تصمیم به رنگ زدن موهایتان میکنید هر رنگی را روی موهایتان بگذارید تناژ و رفله قهوه ای به شما میدهد و بعد چند بار شستشو تناژ نارنجی میگیرد البته غیر از رنگهای شرابی .تمامی رنگها روی موهای مشکی و قهوه ای تیره به شما رفله و تناژ قهوه ای میدهد گاهی کمی روشنتر و گاهی تیره تر که تیره و روشنی بستگی به شماره رنگمو دارد…اگر تصمیم گرفتین موهایتان را رنگ کنید اول باید موهارا دکلره کرده تا بواسطه دکلره پیگمنت آبی و قرمز از مو خارج شود و بعد رنگ انتخابی را روی موهایتان قرار دهید…

 

۱.لایه های انتخابی مو را کاملا نازک برداشته و پر مواد کار کنین.۲.درصد اکسیدان باید ۶ درصد یا همان ۱ باشد.۳.میزان اکسیدان به نسبت رنگ باید در پوشش موهای سفید نباید خیلی بیشتر از رنگ باشد یعنی غلظت موادرنگ باید بیشتر باشد.۴.تایم مورد نظر برای رنگ باید ۴۵ دقیقه کامل باشد و بعد ۴۵ دقیقه موها شسته شود.۵.از سری رنگهای طبیعی و طبیعی قوی یا اکسترا در ترکیب رنگ استفاده شود.

 
 
برای رنگ‌کردن مو زمان مورد نظر بعد از اتمام کار ۴۵ دقیقه است .یعنی بعد از رنگ آمیزی آخرین قسمت رنگ مو باید ۴۵ دقیقه تایم مکث گرفته شود
برای انجام دکلره و بی رنگ‌کردن مو و آماده سازی برای رنگ تایم و زمان کاملا متغیر است و بستگی به جنس مو  و رنگ انتخابی دارد و باید مدام موها چک و کنترل شود .

بواسطه رنگ و دکلره این کاملا طبیعی است که موها کمی خشک شود‌.برای جبران این کار لازم است حتما از سرم های آبرسان و روغن آرگان و ماسک موهای مرتبط با جنس مو استفاده کرد تا آب از دست رفته مو بواسطه رنگ و دکلره جبران شود.

 
رنگهای شرابی که تمایل به سمت قرمز دارند جز رنگهای گرم و دارای پیگمنت غالب قرمز هستند.رنگهای شرابی که تمایل به سمت بنفش دارند جز رنگهای سرد که دارای پیگمنت غالب بنفش هستند مثل رنگهای شرابی بادمجانی.خیلی ها این دو رنگ را اشتباه تشخیص میدهند باید به پیگمنت رنگ دقت بیشتری کرد که آیا پیگمنت قرمز است یا بنفش. 
 
در شماره گذاری رنگها اعداد بعد ممیز نشون دهنده پیگمنت رنگ‌مو است و نشان میدهد هر رنگی از چه پیگمنتی تشکیل شده است .شماره قبل ممیز نشان دهنده پایه و درجه رنگ مو است و شماره بعد ممیز نشان دهنده تناژ یا رفله یا همان پیگمنت غالب در آن رنگ است.
 
رنگ ابروی تیره تر : شماره های ۴ تا ۶ سری رنگهای دودی و خاکستری اکسیدان ۶ درصد  مکث ده دقیقه
رنگ ابروی روشن تر : شماره های ۷ تا ۱۰ سری رنگهای زیتونی اکسیدان ۶ درصد مکث ده دقیقه
 
آمبره روسی یا ایرتاچ دو تا سه سانت از کف سر فاصله داره  و در ادامه مثل مش سوزنی و در انتهای مو مثل دکلره کامل میشود.
برند های: سوپرکای،اویستر،ایگورا و آرت شماره ۳ با اکسیدان ۶ درصد مناسب رنگ موهای آقایان است با تایم ۴۵ دقیقه مکث
حتما باید بعد از شستشو موها به آرامی موها را شانه کرد تا دچار شکستگی و موخره نشود و همیشه سعی کنید تا جایی که امکان دارد موها در حالت خشک و شکننده نباشد و خشکی موها را بواسطه دوفاز و روغن آرگان برطرف کرد واگر بنا به هر دلایلی موها موخره شد حتما در ابتده موها را کوتاه کردی و بعد عمل موخره گیری را با دقت انجام دهیم.